2011 m. liepos 25 d., pirmadienis

Languoti marškiniai

Kas ryt įdėmiai peržvelgiu spintą bandydamas išsirinkti tos dienos, tinkamą aprangą. Šį rytą už akių užkliuvo languoti marškiniai. Mano nuomone, tai gana vyriškas drabužis, tačiau akivaizdžiai puikiai pritaikomas ir moteriškame garderobe. Tad iš spintos glūdumos ištraukiau saviškius.:


Juos derinau su tamsiai mėlynais kojas aptempiančiais skinny džinsais, baltais trikotažiniais marškinėliais po apačia ir juodu diržiuku ant liemens, kad suformuoti moterišką siluetą ir neatrodyti kaip su bulvių maišu. 
Liesdama šį spalvingą gėrį prisiminiau savo artimiausius vyrus. Kažkur šeši metai atgal tokie, drabužiai mano tėčio ir senelio  buvo patys megstamiausi. Nors, jaunieji vyrukai ir dabar nespjauna į šią aprangą. Ir teisingai daro, nes tai puikiai nuteikiantis ir patogus bei praktiškas drabužis.

Languotus marškinius moterys kuo puikiausiai gali nešioti ir derinti tiek su džinsais, tiek su šortukais ar netgi suknelėmis. Langelių raštai taip pat pilni įvairovės, smulkūs, stambus, pailgi ir t.t. Spalviniai atspalviai taip pat, pradedant vienspalvėmis spalvomis, tiek kelių spalvų mišiniai ar visiškai spalvoti. 
Derinti taip pat manau spalvotus reiktų su aptemptais džinsais ar kelnėmis ar šortukais, dažnai tokie "Boyfriend" tipo drabužiai būna oversize, tad reiktų formuoti moteriškas formas dirželio pagalba. Bateliai taip pat įvairiai, priklausomai nuo sezono, ir pačios aprangos visumos, tai gali būti tiek aukštakulniai tiek sportiniai bateliai. Visgi siūlyčiau išbandyti arba gladiatoriškas basutes arba lengvus laivelius, mokasinus ar kitokius vienspalvius laisvalaikio batelius lygiu padu.

Nuotraukos iš interneto platybių ir asmeninio archyvo.

2011 m. liepos 19 d., antradienis

Militaristinis švarkas

Sveikos skaitytojos,
Šį vakarą sugalvojau pristatyti militaristinio tipo švarkus. Jie deja buvo ant bangos praeitų metų rudenį, pasiūla tiek šalies parduotuvėse, tiek internetinėse buvo labai plati, Rinktis buvo tikrai iš ko,  tačiau atkreipiau dėmesį, kad jį rinkosi tikrai retas. Savo spintoje turiu  tokį ir aš. Juodas, trumputis, iš standžios medžiagos su balto metalo sagutėmis su "flor-de-lis":

Nors tai buvo madinga praeitą rudenį, tačiau manau subtiliai pritaikius jį puikiai galima nešioti ir šymet. Švarkai gali būt įvairiausi, tiek su daugybe smulkių detalių, tiek visai paprastučiai. Svarbu atvartai ir sagučių išdėstymo eilės. Taip pat ir su spalva, svarbu pritaikyti likusią aprangą. Tačiau siūlyčiau rudeniui rinktis juodus, rudus arba tamsiai mėlynus. Aišku, galimas variantas ir raudonas. Audinys taip pat, tiek nuo lengvutės medvilnės, vilnos ar netgi odinis. Žiūrint kada norima nešioti ar kaip viršutinį drabužį ar kaip paltuką arba kitą lauko drabužį.




Bent aš nešioju tokiu deriniu: Tik keičiu batus, pradedant aukštakulniais, baigiant ilgaauliais. Balta trikotažinė palaidinukė (dažniausiai be rankovių), mėlyni arba juodi skinny tipo džinsai ar kelnės.
Svarbiausia tada jau niekuo neperkrauti, nes visas pirmas vaizdas turi kristi į švarką. Čia gražiausias ir puošniausias karalius yra jis. 
Tai labai universalus drabužis, kurį puikiai gali nešioti tiek vyrai tiek moterys.





Nuotraukos iš interneto platybių ir asmeninio archyvo.

2011 m. liepos 16 d., šeštadienis

Vintage gėlėtos skaros

Nesu didelė vintage gerbėja. Tačiau visai nesenai teko susidurti su senai nauju atradimu-aksesuaru - skara. Ir ne šiaip kokia, bet senų laikų. Šio tipo skaros puikiai žinomos Rusijoje (teko domėtis - etno palikimas). Raudonas, juodas arba baltas fonas ir margos gėlės. Dažniausiai rožės. Teko pastebėti - gėlėtos medžiagos dabar labai populiarios. 
Taigi, nuo pradžių. Viename iš festivalių patebėjau laisvai apsirengusią moterį su "močiutiša" skarele. Ir bent mano dėmesį tai tikrai patraukė.
Prisiminiau, kad tokių turiu ir aš savo spintoje, bent dvi. Tokią raudoną ir juodą. Tik niekaip nesugebėjau, o gal net nemėginau jų kažkur priderinti. Pasinaršiau internete, pavarčiau žurnaliukus ir pastebėjau, kad tai nėra tokia jau ir naujiena. Šios skaros pagyvindavo tamsius rūbus, ypač juodos su gėlytėm prie juodos aprangos, ar prie šortukų juodų, baltos trikotažinės laisvesnės maikutės ir sportinių ar laisvalaikio batelių. 
Užsukau į keletą internetinių parduotuvių ir ką jūs manot?!  O gi tokią pačią tik aišku dabar gamintą siūlo Dorothy Perkins ir už visus 78 litukus. Tikrai nuėjau ir išsitraukiau savąją. Jos kaip sesės dvynės. Tik maniškė šiltesnė, nes artimo ir mylimo žmogaus. Juodoji - Dorothy Perkins, raudojoji - ASOS, melsva - Pull & Bear.


Esu ir pati nesenai pirkusi kažką panašaus, jau šiuolaikiškesnio dizaino. Tik iš Pieces Accessories. Labai džiaugiausi plona, lengvai priderinama skara.

Kad, tai ne naujiena pastebėjau ir daugybėje internete plaukiojančių nuotraukų. Išties jas galima puikiai prikelti įdomiam, naujam ir šiuolaikiškam gyvenimui. Nebijokit eksperimentuoti ir ieškoti senovinių naujovių.




 Nuotraukos iš interneto platybių ir asmeninio archyvo.

Džinsinis švarkelis


Vieną rytą atsikėliau ir supratau, kad noriu džinsinio švarkelio. Kas jau kas, bet džinsinis švarkelis iš mano spintos buvo išmestas gerokai seniau. Pripažinau jį niekam tikusiu drabužiu. Dabar nuoširdžiai gailiuosi ir jo atsiprašau, bei nuolankiai lenkiu galvą prieš jį. Šis drabužis vėl pasiekė mano spintos pradžią. Taigi, įsigijau štai tokį.
 

Džinsas laikomas klasika, jis niekada neišeinanti iš mados medžiaga. Tik kasmet keičiasi jo nešiojimo tendencijos ir panaudojimas, bei tipas. Tikros džinsinės medžiagos rūbai priimtini dėl puikaus patvarumo, ne veltui ši medžiaga sukurta angliakasiams. Taip pat labai svarbu, kad tai labai praktiškas ir universalus drabužis, kurį galima labai lengvai visur priderinti. Patogiausia jį dėvėti pavasarį ir ankstyvą rudenį, kada orai gana šilti, bet nuogais pečiais vaikščioti dar/jau vėsoka. Priderinti prie jo lengva ir įvairius aksesuarus, skareles ar rankinukus, delninukes. Džinsinis švarkelis puikus laisvalaikio drabužis, tad prie jo tiks ir sandalai, gladiatoriškos basutės, paprastos balerinos ar laiveliai. Siūlyčiau atkreipti dėmesį ir į mokasinus. Keičiant švarkelio spalvas ir modelius galima sukurti labai įvairų įvaizdį. Nuo jaukiai romantiško iki pašėlusiai maištingo.



Džinsinis švarkelis puikiai pritaikomas ne tik prie kelnių ar šortukų bei sijonų, bet ir prie lengvučių vasariškų suknelių. Ypač puikus derinys ilgos ar trumpos gėlėtos arba kitokiais ornamentais puoštos margos suknelės. Tokiu atveju švarkelį reiktų rinktis kuo paprastesnį, nelabai garinta ar nutrinta, ar be labai didelių dekoracijų, kad į bendrą įvaizdį neprisiveltų chaoso apraiškų. Švarkelio modelį reikia būtinai derinti prie suknelės. Tai puikiai gali būti tiek trumputis tiek normalaus ilgio švarkelis, patarčiau vengti ilgesnio modelio. Rankovės taip pat tie ilgos, tiek paraitotos ar trijų ketvirčių, bei visai trumputės.
Šio drabužio favorite ir puikiausiai išmanančia jo nešiojimo tendencijas laikau Nicole Richie. 
Siūlau pasižvalgyti ir pasisemti idėjų kuriant savo derinukus.










Nuotraukos iš interneto platybių.

2011 m. liepos 13 d., trečiadienis

Baltos pėdkelnės

Parduotuvėje susigundžiau pamačiusi baltas pėdkelnes, žinoma, jas ir nusipirkau. Grįžusi į namus pasidėjau pas priešais save ir negalėjau suprasti, kodėl tai padariau ir su kuo jas reiks nešioti. Akimirką išsigandau. Juk vaikystėje viskas buvo taip paprasta, beveik kiekviena proga mažoji panelė buvo rengiama betkokiais rūbais ir baltomis pėdkelnėmis ir niekada nebuvo labai prašauta. Tačiau mažosios užauga ir dažniausiai lieka priimtina šį magišką dalykiuką panaudoti tik per vestuves. Anaiptol! Pasivarčiau įvairius katalogus, pašniukštinėjau internete ir padariau kelis pastebėjimus jaunosioms stileivoms.
Kas tokios yra tos baltos pėdkelnės, ką apsirengti, kad jos nedraskytų akių kitiems.
Visada galima rinktis baltai margas, su šiokiais tokiais elementais, kremines, dramblio kaulo, balintos kavos, ryškiai baltas, labai plonytes, šiuo metu pasirinkimas išties labai platus.
Baltos pėdkelnės priešingai nei juodos, kurios optiškai plonina kojas, jas storina, tad reiktų jas rinktis gana atsakingai, įvertinant savąsias kojas. Neveltui daugelis perkarusių modelių ant podiumų dažniausiai pasirodo būtent su baltomis pėdkelnėmis. Jos taip pat puikiai pabrėžia rūbus.
Baltos pėdkelnės prie juodų rūbų, o juodos – prie baltų. Kodėl gi ne? Šis kontrastingas derinys visada traukia akį, suteikia ir griežtumo, ir intrigos. Pasirinkus juodą suknelę, baltas pėdkelnes ir juodus aukštakulnius ar ilgaaulius tikrai neprašausit. Tai suteikia rokeriško maištingo įvaizdžio. Jei atgraso ta balta spalva, puikiai prie to derės ir baltos su juodais ornamentais, margintos pėdkelnės. Žinoma ta pati taisyklė galioja ir vienspalvėms ryškioms suknelėms. Tik pėdkelnes siūlyčiau rinktis griežtai baltas, kad neatsirastų chaosas. Jos gali būti įvairaus storio. 
Jei jau pasirinkote baltą suknelę ir baltas pėdkelnes, nepabijokite paeksperimentuoti pasirenkant juodus batelius bei juoda dirželį ant liemens.
Jei tave įkvėpia 60'-70' ieji, bei žaviesi Twiggy. Gali pabandyti prie baltų pėdkelnių spalvotas gėlių rašto sukneles, kurios šiuo metu taip on top!,  vintažinį įspūdį sustiprins mėlyni ir raudoni atspalviai. Bet tada į savo žodyną siūlyčiau įtraukti žodį mini. 
Ir visgi, kad ir kaip viskas atrodytų gražiai, tai labai atsakingas ir subtilus, galbūt netgi pražūtingas pasirinkimas.  







Nuotraukos iš interneto platybių.